خدمات شبکه خدمات شبکه

وابستگی سیستم ها به یکدیگر و گسترش و ایجاد شبکه های کامپیوتری موجب شده است که مدیران ارشد سازمانها نیاز داشته باشند تا همواره از آخرین وضعیت تجهیزات جانبی شبکه برای بررسی کارکرد و راندمان سازمان مورد مدیریت خود اطلاع داشته و قادر به موقع تصمیم گیری باشند. با گسترش استفاده از سیستم های رایانه ای در ادارات، سازمانها و شرکت ها در کشور، لزوم استفاده از شبکه های کامپیوتری روز به روز افزایش می یابد.

اما مسئله ای که در اینجا مطرح می شود این است که با توجه به وابستگی روز به روز بیشتر سازمانها به شبکه های رایانه ای چه کاری باید انجام داد تا این سیستم همواره فعال بوده و خللی در کار سازمان وارد نشود. در این صورت لزوم داشتن تیم پشتیبانی شبکه در همه شرکتها و سازمانها امری لازم و ضروری می باشد. تیم پشتیبانی و مدیریت شبکه شرکت حساب رایان با در اختیار داشتن کارشناسان متخصص در زمینه های مختلف سخت افزار، نرم افزار، سیستمهای شبکه و امنیت اطلاعات همواره آماده ارائه سرویس و خدمات پشتیبانی می باشد

 

مراتب اعلام هزینه قطعی

مراتب اعلام هزینه قطعی به صورت پیش قراداد جهت نگهداری و پشتیبانی شبکه به صورت زیر می باشد:

  • ارسال کارشناس فنی به محل مشتری برای بررسی جوانب امر (اعم از تجهیزات موجود و نیاز شما) به صورت رایگان
  • طبق بررسی های به عمل آمده در قدم اول، پیشنهادات به صورت پروپوزال فنی پروژه رایگان آماده و تقدیم می گردد
  • در صورت تایید پروپوزال از سوی کارفرما، پروژه به مرحله اجرا در آمده و شبکه تحویل داده می شود
  • عقد قرارداد پشتیبانی
  • تا یک ماه در کنارتان خواهیم ماند تا با نحوه خدمات دهی ما آشنا شوید
  • آموزش آشنایی با مفاهیم کاربردی شبکه در محل کارفرما در صورت درخواست

عوامل موثر در اعلام هزینه قرارداد خدمات نگهداری و پشتیبانی شبکه های کامپبوتری به شرح زیر می باشند:

تعداد کاربر فعال شبکه، تعداد کاربر دورکار شبکه، تعداد کاربر پاره وقت و تمام وقت شبکه، تعداد سرور های فیزیکی شبکه، تعداد سرور های مجازی شبکه نوع سرور و برند سرور و قدرت سرور، انواع مجازی سازی شبکه های کامپبوتری، تعداد سرویس های موجود در شبکه، نوع سرویس های موجود، تعداد تجهیزات شبکه ( سوییچ ها، روترها، اکسس پوینت، یو تی ام، فایروال، تجهیزات پیسو و ... ) تعداد کامپیوتر های موجود در شبکه، ماشین های اداری، سانترال و دوربین های تحت شبکه، سرویس های ارتباطی LAN و WAN و وایرلس و ... می باشد که پس از بازدید و بررسی اولیه هزینه نهایی اعلام می گردد.